Pralinki karmelowe w kakaowych koszyczkach & wiosenne pakowanie

by

Do wiosny jeszcze trochę czasu zostało, ale na blogu zrobi się dzisiaj bardzo wiosennie, bo będą pralinki karmelowe w kwiatowych koszyczkach i to wszystko zapakuję w białe pudełeczko z wiosenną naklejką. Oczywiście nie zabraknie motylków :-)

pralinki karmelowe

Przepis na pyszne karmelowe pralinki wzięłam od Kingi z pięknego bloga greenmorning.pl Pisze ona, że te małe kuleczki obtoczone w wiórkach kokosowych z orzechem lasowym w środku strasznie uzależniają, nie chciałam w to wierzyć, ale faktycznie dla mnie są pyszne. Na początku byłam trochę zdziwiona , że masa nie będzie taka twarda jak przy truflach czekoladowych, ale to nie szkodzi są super. Poniżej podaję przepis.

pralinki karmelowe

Zastanawiałam się jak podawać na stół lub podarować innym te przepyszne karmelowe pralinki, zwłaszcza, że nie są jak pisałam bardzo twarde, a nie chciałam banalnie ich wkładać do papilotek, więc wymyśliłam, że pięknie będą wyglądały w wiosennych kwiatowych, kakaowych koszyczkach , a na wierzch udekoruję je różowymi lukrowymi motylami. Myślę, że z powodzeniem można je zrobić na Wielkanoc.

wiosenne słodkości

Do kakaowych kwiateczków-ciasteczek można zamiast pralinek, włożyć np. cukierki, jajeczka lub cokolwiek na co mamy ochotę.

pralinki karmelowe

Przepis na pyszne koszyczki znajduje się poniżej.

koszyczki kakowe

Piękne białe, karmelowe pralinki z orzechem laskowym w środku, włożone do kwiatowego koszyczka przyozdobiłam motylkami, które wycięłam w lukrze (przepis tutaj ) mini wykrawaczką motylkiem. Zapakowałam je do torebeczki przezroczystej i włożyłam do białego pudełeczka, które przyozdobiłam wstążką w kolorze ciemnego różu, na która nakleiłam naklejkę z napisem „Wiosenne Słodkości”.

pralinki karmelowe

Wstążkę znajdująca się na pudełeczku przyozdobiłam lukrowymi motylkami białym i różowym, które przyczepiłam za pomocą taśmy dwustronnej. Wszystkie artykuły potrzebne do zapakowania wiosennych Słodkości znajdują się w sklepiku – http://www.murmi.plnaklejka wiosenne słodkości

 pudełko „Mleko” białe (klik)

 torebka przezroczysta (klik)

 naklejka „Wiosenne Słodkości” (klik)

 wykrawaczka mini motylek (klik)

 wstążka gładka ciemny róż 5 mm (klik)

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Comment *